GESTALT - Psychoterapia Dorota Podgórska

Przejdź do treści

Menu główne:


Terapia Gestalt to sposób prowadzenia terapii  oparty na dialogu
między terapeutą a Pacjentem.
Terapia Gestalt pomaga w nawiązaniu kontaktu z własnymi emocjami i poprzez szukanie przyczyn ich pojawienia się - dociera do sedna własnych problemów. Skupiając się na "tu i teraz", zagłębia się w przeszłość na ile to konieczne w odkryciu i "przepracowaniu" traum i zranień, mających wpływ na mechanizmy zachowań w teraźniejszości.

Psycholog, psychoterapeuta stosujący terapię Gestalt pomaga w rozumieniu tych doświadczeń życiowych, które spowodowały ból, cierpienie, dyskomfort - pomaga w poszukiwaniu własnej drogi, prowadzi do samodzielności i odwagi w podejmowaniu decyzji.

Celem terapii Gestalt jest pomoc w odkryciu autentycznych pragnień, emocji i potrzeb pacjenta, pomoc w budowie własnego, autonomicznego systemu wartości i stworzenie warunków do integracji osobowości.

Pozytywnym efektem terapeutycznym są zmiany sposobu myślenia, uczenie się zdrowych zachowań, zmiany w relacjach z ludźmi, poczucie poprawy jakości życia. Człowiek rozwija umiejętności zaspakajania swoich potrzeb, uczy się odpowiedzialności za swoje wybory i działania.

Posiadam również wieloletnie doświadczenie w pracy z ofiarami przemocy i osobami współuzależnionymi.
   Na przełomie 2015/2016 roku  pracowałam również z Polonią w Kanadzie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego